5 ok, amiért eredményorientált vállalkozók, vezetők rendszeresen naplót írnak
Napló, célfüzet, vágyfüzet, álom füzet, egy darab cetli, teljesen mindegy.
A lényeg az, hogy rendeszeresen írj!
De miért tennéd?
Minek egy ilyen túl egyszerű, egyébként pedig időrablónak tűnő tevékenységet beilleszteni,
ha nem is a mindennapjaidba, de mindenképpen a heti rutinodba Neked,
elfoglalt, sok esetben időhiánnyal küzdő vállalkozónak, üzleti szereplőnek?
5 nyomós ok, melyek azt bizonyítják érdemes cselekedned:
1. Kevesebb stressz
Csernus doki is megmondta és teljes mértékben igaza volt – attól függetlenül, ki kedveli őt és ki nem -, „akinek van notesze, annak nincs szüksége pszichológusra”.
Korunk egyik jellemzője a stressz, ami a legkülönbözőbb formákban képes mutatkozni.
Óriási stresszben élünk, ami szinte olyan, mint egy fertőzés.
Átadjuk mindazoknak, akiket stresszes állapotunkban érintünk,
legyen szó az ügyfeleinkről, munkatársainkról vagy családtagjainkról.
Ezzel a stresszes állapotunkkal nagy mértékben formáljuk azokat is, és egyáltalán nem kedvezően, akiket leginkább nem akarunk bántani, a gyermekeinket, szeretteinket.
Vezetőként, eredményt produkálni, értéket teremteni kívánó vállalkozóként, üzleti szereplőkét, szerető szülőként, kibontakozást, harmóniát kereső emberként nincs helye az életükben a stressznek,
azonban napi szinten özönlik ránk körülmények formájában, élethelyzeteken keresztül.
Szükség van azon módszerekre, melyek folyamatosan önazonosan, nyugodt állapotban tartanak minket.
Egy ilyen eszköz az írás.
Írd ki magadból a stresszt, bosszúságot, aggodalmat, haragot, téves elképzelést, ami a stresszt okozza, egyfajta terápiaként.
Legyél a legfelfokozottabb állapotodban, az írás képes elhozni számodra a megnyugvást.
2. Növekvő önismeret
A növekvő önismeret a sikeres, értelemben megélt élet egyik kulcsa. Éppen ezért nem árt, ha folyamatosan növekvő önismeretre teszel szert. Megérted mit miért teszel, vagy éppen miért nem teszel.
Természtesen számtalan önismereti módszer létezik, azonban miért ne használnád azt a leginkább kézenfekvőt, ami ráadásul személyre szabottan tud támogatni a mindennapokban.
Ha tollat, papírt ragadsz és felteszed magadnak a megfelelő kérdéseket a kívánt cél eléréséhez vezetően, megkapod azon válaszokat, melyek megértéssel szolgálnak. A megértés lesz az, amit keresel, ami által a helyükre kerülnek a dolgok és folyamatos kiteljesedést hozóan tudsz haladni.
3. Üzleti útmutatás
Én ezt Isteni, Egyetemes útmutatásnak hívom, vagy ha úgy tetszik, a folyamatnak, mely által csatlakozol az univerzális intelligenciához.
Amikor a lehetetlen lehetővé válik.
Amikor a bonyolult egyszerűvé, a távoli közelivé.
Amikor megkapod a válaszokat a valódi „mit”-re, „hogyan”-ra és természetesen az ezek előtt álló „miért?”-re.
Amikor érkeznek azok a válaszok, egyértelművé válnak dolgok, megérkeznek a megértések, melyeken napok, hetek, esetleg hónapok óta gondolkodsz,
vagy éppen tovább formálódik, pontosodik mindaz, amin dolgozol,
ami felé tartasz,
az életutad.
Ha megfelelően irányzott kérdésekkel kéred ezen útmutatásokat és a megfelelő pontossággal várod azok megmutatkozását, akkor igazán jelentős utat járhatsz be akár néhány perc alatt, amit írással töltesz.
4. Több idő
Nagyon sokan azért nem írnak rendszeresen, azért nem vezetnek naplót,
mert arra hivatkoznak már így sincs idejük.
Pedig pontosan ez az, amit nyerhetnek azáltal, ha rendszeresen írnak, összegeznek, kontrollálnak, papíron terveznek.
Egy nagyobb önismerettel rendelkező egyén hatékonyabban, eredményesebben képes működni. Ugyanazon idő alatt nagyobb eredményt képes elérni, vagy éppen kevesebb idő szükséges ugyanazon feladat elvégzéséhez.
A leegyszerűsödött feladatok kevesebb időt igényelnek.
Ilyen alapon az írás pontosan az, aminek tűnik: befektetés. Befektetés a vállalkozásodba, befektetés az életedbe.
A rendeszeres írás több időt hoz Neked!
5. Nagyobb üzleti eredmény
„Én mindent fejben tudok tartani!” „Se kedvem, se időm az írásra.” „Eddig is megvoltam nélküle.” ..és még sorolhatnám mi mindent hallok intelligens, sikereket elérő, célorientált vezetőktől vállalkozóktól.
Igen ám, de még mindig nem tartasz ott, ahol tarthatnál, vagy ahol tartani akarsz. Futod a felesleges köröket. Egy-egy feladatot sokkal bonyolultabbnak látsz mint, amilyen, vagy éppen toporogsz előtte mert nem látod át, hiszen rengeteg mindent tárolsz fejben, jelentős felelősség van rajtad, számos feladat elvégzésén dolgozol egyidőben.
Mi lenne, ha mostantól egyszerűsödnének, átláthatóbbá válnánk az előtted álló üzleti feladataid?
Pontosan ez történik, amikor kezedbe veszel egy tollat és elkezded írni minek a megvalósításán dolgozol. Amikor papírra kerül, már azáltal egyszerűbbé válik. Nem beszélve arról, hogy a kérdéses pontokat is átláthatod, vagy az eddig megoldhatatlannak, nehezen megoldhatónak tűnő feladatokra is érkezik útmutatás.
Ahogy pedig azt már olvashattad, egy nagyobb önismerettel rendelkező egyén hatékonyabban, eredményesebben képes működni. Ugyanazon idő alatt nagyobb eredményt képes elérni, vagy éppen kevesebb idő szükséges ugyanazon feladat elvégzéséhez.
Az itt felsorolt 5 érv csak néhány azok közül, melyek azt mutatják miért érdemes mindenképpen az írást, naplóírást szokásoddá tenned.
Természetesen megvan a módja, hogyan tudod a legeredményesebb használni azt az időt – legyen szó 5 percről, vagy hosszabb időről -, amit naplóírásra fordítasz.
Erről, ha úgy döntesz életminőségedet, eredményeidet egy ilyen egyszerű napi szokás által magasabb minőségbe emelnéd, egy következő blogbejegyzésben olvashatsz.
Szeretettel,
Beáta
ui.: ha a témával, blog bejegyzéssel kapcsolatban kérdésed, észrevételed van, a poszt alá várom a megjegyzés részben!
Te miért írsz, miért nem írsz naplót? Ha írsz, hogyan teszed azt és milyen rendszerességgel?